Обґрунтування ТОВ “ЄДИНИЙ ЕНЕРГОСТАНДАРТ” щодо встановлення “зеленого тарифу”

В експлуатації ТОВ “Єдиний Енергостандарт” три гідроелектростанції загальною потужністю – 1500 кВА.

Низівська ГЕС побудована в 1953 році (смт. Низи, Сумського району), має три гідроагрегати загальною потужністю 750 кВА; Ворожбянська ГЕС – в 1959 році (с. Кердилівщина, Лебединського району ) – два гідроагрегати загальною потужністю 500 кВА; Михайлівська ГЕС – в 1957 році
(с. Михайлівка, Лебединського району) – два гідроагрегати загальною потужністю 250 кВА, всі гідроелектростанції побудовані на річці Псел.

Загальна кількість виробленої гідроелектростанціями електричної енергії в 2017 році склала 2784,59 тис. кВт/год. На даний час вироблена електрична енергія передається в мережі ПАТ “Сумиобленерго”.

З урахуванням вимог Закону України “Про альтернативні джерела енергії”, а також “Порядку встановлення, перегляду та припинення дії “зеленого” тарифу на електричну енергію для суб’єктів господарської діяльності та приватних домогосподарств”, затвердженого постановою НКРЕ від 02 листопада 2012 року № 1421, ТОВ “ЄДИНИЙ ЕНЕРГОСТАНДАРТ” має право на встановлення “зеленого тарифу” на електричну енергію, вироблену на об’єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії.

Зважаючи на вищевказане та відповідно до Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 30 червня 2017 року № 866, ТОВ “ЄДИНИЙ ЕНЕРГОСТАНДАРТ” пропонує провести відкрите обговорення (відкрите слухання) щодо питання встановлення “зеленого тарифу” на електричну енергію, вироблену Низівською, Ворожбянською та Михайлівською гідроелектростанціями в розмірі 356,31 коп/кВт·год.